Jacek Weigl

  • I TURNUS
  • Psychologia/Duchowość
  • Prowadzi:

Jacek Weigl

Szlachetny, niezapomniany rocznik 1977!
Wizjoner, mentor, działacz społeczny, doradca, mówca inspiracyjny. Ma na sercu ,,Edukację z Wartościami" w Polsce oraz integrowanie ludzi.

Coraz bardziej szczęśliwy mąż Ani. Zachwycony swą rolą tata Mateusza, Beniamina, Hani, Eliasza i Nadi.

Ukończył Wydział Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w finansach i bankowości, ale ma na sercu rozwój edukacji w duchu wartości takich jak odpowiedzialność, wzajemna pomoc, szacunek, uczciwość. Jest jednym z pionierów edukacji chrześcijańskiej w Polsce.

W 2003 roku stworzył Stowarzyszenie Edukacyjne Integracja, które prowadziło Szkołę „Samuel”. Do 2014 roku pełnił funkcję dyrektora. Zainspirował wizją edukacji chrześcijańskiej 27 placówek edukacyjnych (przedszkola, szkoły, gimnazja) w całej Polsce. Tę szkołę założył dla swojego najstarszego syna.

Jacek założył Fundację „Edukacja z Wartościami”, której misją jest promowanie edukacji chrześcijańskiej wpływającej na budowanie odpowiedzialnego młodego pokolenia. Ma na sercu nowoczesną edukację z wartościami, dlatego koncentruje się na stworzeniu centrum edukacyjnego, które służyłoby całemu społeczeństwu, kształtowało charakter dzieci i młodzieży oraz wzmacniało kompetencje dorosłych. Więcej o fundacji www.ezw.edu.pl/aktualnosci. Jako prezes Fundacji prowadzi szkołę i przedszkole ‘Daniel’ na Ursynowie oraz ,,Gimnazjum na Ursynowie". Weigl gromadzi ludzi z wartościami i pasją do działania; organizuje konferencje i szkolenia. Do tej pory, jako Fundacja odbyły się 2 konferencje w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej: „Edukacja z Wartościami. Wartości do Edukacji” (19.04.2013 r.) oraz „Biznes z Wartościami. Wartości do Biznesu” (17.04.2015 r.).

Jacek jest pełnym pasji i ambicji działaczem ursynowskim. Jako założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Odpowiedzialni” zachęca do odpowiedzialnych postaw w życiu codziennym. Integruje młodzież i uczy ich szacunku do autorytetów poprzez kursy, szkolenia, wyjazdy. Stowarzyszenie prowadzi Klub 29 dla dzieci i młodzieży i projekty sezonowe, takie jak turnieje szachowe, gwiazdki dla każdego dziecka, pikniki i spotkania świąteczne. Inspiruje i wspiera różne projekty: m.in. projekt profilaktyczny raperów Bęsia i Dj Yonasa (RYMcerzy) „Nie Zmarnuj Swojego Życia”, Akademię Gospel dla Dzieci, turnieje szachowe dla Rodzin, pikniki na Ursynowie, spotkania mężczyzn na Ursynowie, kursy małżeńskie, koncerty muzyki chrześcijańskiej (Mietek Szcześniak, New Life Music, TGD i in.)

Przez kilka lat był członkiem zarządu Ursynowskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski. Uczestniczył w założeniu DKDSu – Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego na Ursynowie, od 2011 do 2014 był jej przewodniczącym.

Jakie jest motto Jacka?
„Nic co ma wartość, nie przychodzi bez walki” – Bruce Cockburn „Lovers in a Dangerous Time”