Beata i Piotr Hołtyń

  • I i II TURNUS
  • Psychologia
  • Prowadzą: Porozumienie bez Przemocy - jak słuchać żeby usłyszeć, jak mówić żeby być zrozumianym

Beata i Piotr Hołtyń

Certyfikowani Trenerzy Porozumienia bez Przemocy

Beata jest doktorem psychologii, przez ponad 15 lat pracowała na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, gdzie prowadziła wykłady i warsztaty na temat wsparcia w rodzinie i małżeństwie, terapii rodzin, wychowania (psychologia wychowawcza) oraz kreatywności (warsztaty twórczości). Wykładowca, naukowiec, trener; napisała szereg artykułów naukowych oraz książkę pt. „Małżeństwo i wsparcie”, wielokrotnie prezentowała swoje opracowania na różnorodnych konferencjach, przetłumaczyła z języka angielskiego kilka książek. Ukończyła studia podyplomowe „Negocjacje i Mediacje”, szkolenia mediacji NVC oraz coachingu. Nie do końca zadowolona z psychologii, próbowała zrozumieć relacje międzyludzkie, szkoląc się, podróżując i mieszkając za granicą – ponad rok w Indiach oraz w Anglii. Odnalazła w Porozumieniu bez Przemocy brakujące ogniwo łączące naukowe teorie oraz praktykę.

Piotr zajmował się tworzeniem oprogramowania przez prawie 20 lat pracując w korporacjach (m.in. Alcatel, Nokia). Uważa, że nawet w hierarchicznych strukturach w firmach można tworzyć taką atmosferę pracy, w której jest nastawienie na współpracę zamiast konkurencji, na widzenie wzajemnych potrzeb i świadomość współzależności. Szukając praktycznych sposobów budowania współpracy ukończył szkolenia NVC Mediation Immersion Program, Needs Based Coaching, International Intensive Training i wiele innych. Autor kilku artykułów naukowych, trener, prezentował zagadnienia związane z NVC na międzynarodowych konferencjach.

Mieszkają w Bydgoszczy, prowadzą warsztaty z Porozumienia bez Przemocy, szczególnie w obszarze wspierania relacji w związku, w firmach - budowania współpracy w zespołach i umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych. W wolnym czasie - chodzą po górach i fotografują.

Dlaczego robimy, to co robimy?
Zależy nam na świecie, w którym ludzie będą sobie wzajemnie ufać, wspierać się i uskrzydlać – zamiast oceniać się wzajemnie i krytykować. Jesteśmy przekonani, że większa znajomość potrzeb własnych i potrzeb innych ludzi sprawi, że będziemy żyli w świecie, w którym będzie więcej zrozumienia, porozumienia i miłości. Uważamy, że wszystko co robimy (jako ludzie), każde nasze działanie, ma na celu zaspokojenie potrzeb. Potrzeby są uniwersalne dla wszystkich ludzi. Potrzeby wszystkich ludzi są równe, tak samo ważne. Znając potrzeby, możemy znaleźć sposoby ich zaspokojenia, które z większym prawdopodobieństwem będą działały dla wielu osób. Nie uczymy technik manipulacji ani narzędzi do przekonywania ludzi wbrew ich woli. Naszą pasją jest komunikacja ze wzajemnym słuchaniem i braniem pod uwagę potrzeb.