dr Beata Hołtyń

  • I i II TURNUS
  • Psychologia
  • Prowadzi: Porozumienie bez Przemocy - zobacz swoje wewnętrzne piękno, zobacz piękno innych

dr Beata Hołtyń – Certyfikowany Trener NVC

Doktor psychologii, adiunkt na UKW – przez ponad 15 lat zajmowała się i prowadziła warsztaty i wykłady na temat wsparcia w rodzinie i małżeństwie, terapii rodzin, wychowania – trening wychowawczy (psychologia wychowawcza) oraz kreatywności (warsztaty twórczości). Wykładowca, naukowiec, trener; napisała szereg artykułów naukowych oraz książkę pt. „Małżeństwo i wsparcie”, wielokrotnie prezentowała swoje opracowania na różnorodnych konferencjach, przetłumaczyła z języka angielskiego kilka książek. Ukończyła studia podyplomowe „Negocjacje i Mediacje”, szkolenia mediacji NVC oraz coachingu. Nie do końca zadowolona z psychologii, próbowała zrozumieć relacje międzyludzkie, szkoląc się, podróżując i mieszkając za granicą – ponad rok w Indiach oraz w Anglii. Odnalazła w NVC brakujące ogniwo łączące naukowe teorie oraz praktykę.

Mieszka w Bydgoszczy, prowadzi warsztaty z Porozumienia bez Przemocy szczególnie w obszarze wspierania relacji w związku.

Prywatnie – podróżnik i fotograf – razem z mężem zwiedziła ponad 20 krajów w Europie, Afryce oraz Azji. Zajmuje się life coachingiem w duchu NVC oraz mediacjami.

Kim jesteśmy i co robimy? Dlaczego robimy, to co robimy?

Zależy nam na świecie, w którym ludzie będą sobie wzajemnie ufać, wspierać się i uskrzydlać – zamiast oceniać się wzajemnie na podstawie płci, wieku, koloru skóry itd. Jesteśmy przekonani, że większa znajomość potrzeb własnych i potrzeb innych ludzi sprawi, że będziemy żyli w świecie, w którym będzie więcej zrozumienia i porozumienia. Uważamy, że wszystko co robimy (jako ludzie), każde nasze działanie, ma na celu zaspokojenie potrzeb. Potrzeby są uniwersalne dla wszystkich ludzi. Potrzeby wszystkich ludzi są równe, tak samo ważne. Znając potrzeby, możemy znaleźć strategie na ich zaspokojenie, które z większym prawdopodobieństwem będą działały dla kilku osób. Nie uczymy technik manipulacji ani narzędzi do przekonywania ludzi wbrew ich woli. Naszą pasją jest komunikacja pełna zrozumienia.