O FESTIWALU

Motyw przewodni Festiwalu

Wracam do siebie

Format Festiwalu

Zapraszamy Cię do wspólnego spędzenia tygodnia wakacji z Pogłębiarką!

Podczas dwóch pierwszych dni przeznaczymy czas głównie na wspólny odpoczynek i wzajemne poznanie się. Planujemy coś dla ciała i ducha: medytacje, grę terenową, konferencje z obszaru psychologii, sporo czasu wolnego, Eucharystię, ognisko, sortownik myśli etc. Następnie, przez kolejne cztery dni Festiwalu proponujemy stały format dnia: poranną medytację, przedpołudniowe warsztaty (2 bloki), popołudniowe prelekcje i msze święte oraz wieczorne konferencje lub wieczory modlitewne oraz sortownik myśli.

W trakcie tych dni, zapraszamy Cię do udziału w jednej, wybranej przez Ciebie, stałej grupie warsztatowej. Każde spotkanie warsztatowe będzie trwać 2 godziny. W ramach kameralnej grupy będziesz eksplorować interesujący Cię temat, zdobędziesz rzetelną wiedzę i nowe umiejętności. Ufamy, że to znakomita szansa na lepsze poznanie samego siebie i otwarcie się na działanie Pana Boga w codzienności. O miejscu w danej grupie warsztatowej decyduje kolejność zgłoszeń.

Południowe prelekcje z kolei będą dostępne dla każdego chętnego. W jednym czasie odbywać się będą trzy prelekcje na tematy związane z psychologią, duchowością i ciałem. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Ponadto, każdego dnia będzie możliwość uczestnictwa w Eucharystii i adoracji.

W dniu wyjazdu zapraszamy na wspólne świętowanie i dziękczynną Eucharystię.

Miejsca noclegowe

W tym roku umożliwiamy Ci wybór noclegu w jednym z dwóch ośrodków.

Ośrodek Wiatraki to miejsce, w którym odbywać się będą wszystkie festiwalowe wydarzenia (warsztaty, konferencje, medytacje etc.) oraz wydawane będą codzienne posiłki dla wszystkich uczestników Festiwalu, niezależnie od miejsca ich noclegu.
W Wiatrakach istnieją następujące możliwości noclegu:
  • – miejsce w pokoju w pensjonacie

    Każdy pokój posiada własną łazienkę z toaletą. Dostępny czajnik. Brak aneksu kuchennego.

  •  
  •  – miejsce w domku w lesie (standard)

    Każdy domek posiada własną łazienkę z toaletą oraz aneks kuchenny (czajnik, kuchenka indukcyjna, mała lodówka). Dla 4 lub 5 osób (przy wykorzystaniu łóżka podwójnego)

  •  
  •  – miejsce w domku w lesie (premium)

    Każdy domek posiada własną łazienkę z toaletą oraz aneks kuchenny (czajnik, kuchenka indukcyjna, mała lodówka). Domki w tej kategorii są większe, w zależności od rozkładu łóżek i pokoi może pomieścić od 5 do 10 osób (przy wykorzystaniu wszystkich miejsc na łóżkach podwójnych)

  •  
  • – miejsce w domku glampingowym

    Mały domek drewniany dla trzech osób. Dostępne cztery domki z łóżkiem piętrowym oraz pojedynczym zwykłym łóżkiem. Dostępne dwa domki z rozkładanym narożnikiem dla dwóch osób i z pojedynczym zwykłym łóżkiem. Każdy domek posiada mały aneks kuchenny z bieżącą wodą. Brak łazienki i toalety – zaplecze sanitarne wspólne z polem namiotowym. W domkach glapingowych  będzie zapewniona pościel i ręczniki.

  •  
  • – miejsce w namiocie glampingowym

    Każdy namiot glampingowy posiada 5 pojedynczych łóżek. Namiot zbudowany jest na podeście z nieprzemakającego materiału. W środku mały stoliczek i mała szafka. Przed namiotem mały taras. Brak łazienki i toalety zaplecze sanitarne wspólne z polem namiotowym. W namiotach glampingowych będzie zapewniona pościel i ręczniki.

  •  
  • – miejsce na polu namiotowym

    Pole namiotowe położone jest przy Ośrodku Wiatraki i wyposażone w zaplecze sanitarne. Należy zabrać swój własny namiot – nie ma możliwości wypożyczenia sprzętu biwakowego na miejscu.

  •  
  • – miejsce na kamper

    Z kamperowiska przy Ośrodku Wiatraki można skorzystać przyjeżdżając własnym kamperem lub przyczepą kempingową

Leśny Azyl to kilka domków oddalonych o 1.3 km od Ośrodka Wiatraki. Oba ośrodki łączy piękna leśna droga – czas przejścia to 15 min, czas przejazdu autem to 3 min.
W każdym domku aneks kuchenny oraz łazienka z toaletą.
Wszystkie posiłki serwowane będą w Wiatrakach.

Liczba miejsc w poszczególnych ośrodkach jest ograniczona. O rezerwacji Twojego miejsca będzie decydować kolejność zapisów i wpłat zaliczek.

Festiwalowe Warsztaty

Zapisy na warsztaty ruszają w maju

Duch

Krok do głębszej relacji z Bogiem:

Rozeznawanie duchowe
Uważność
Medytacja
Modlitwa głębi
Lectio Divina
Modlitwa uczuć
Rozumienie Biblii
Smakowanie życia
Ścieżki mistyki
Duchowa droga mężczyzn
… i wiele innych

Ciało

Krok do większej świadomości
i akceptacji swojego ciała


Ruch naturalny
Ekspresja
Relaks
Ciało w medytacji
Duchowość cielesności
Uczucia i emocje
Budowanie bliskości przez ciało
Siła
… i wiele innych

Psychika

Krok do lepszego poznania siebie

Komunikacja
NVC – Porozumienie bez Przemocy
Zdrowe relacje
Trudne emocje
Sztuka słuchania
Odczarowanie wstydu
Sztuka odpoczywania
Dobrostan rodzicielski
Zarządzanie czasem dla chrześcijan
Poszukiwanie utraconego sensu
Focusing
Resonant Healing
… i wiele innych

Jaki temat warsztatów wybierasz?

Masz pytania?

Sprawdź nasze odpowiedzi!

Nie znalazłeś odpowiedzi? Napisz do nas na jeden z poniższych adresów:

[email protected]
[email protected]
[email protected]

Przez stronę, którą znajdziesz w menu – zakładka „Zapisy na Festiwal”.

Tak, przygotowany przez nas formularz przyjmuje również opcję przyjazdu z rodziną lub ze znajomymi. Należy wybrać odpowiednią opcję i wpisać dane osób.

Ważne: W celu przyspieszenia procesu rejestracji prosimy o tworzenie grup do 5 osób. Umożliwi nam to szybsze przesłanie potwierdzenia i dobranie odpowiedniego zakwaterowania.

Przygotowaliśmy podstronę z opisem kosztów, na której wkrótce pojawią się aktualne informacje: https://festiwalglebi.pl/koszty-festiwalu/

Cena za Festiwal obejmuje noclegi, posiłki, warsztaty rozwojowe, prelekcje oraz podstawowe ubezpieczenie. Cena jest nierozłączna, nie można płacić oddzielnie za jej poszczególne składowe.

Prosimy o śledzenie strony i mediów społecznościowych – tam będą pojawiać się informacje o wolnych miejscach. Nie mamy możliwości indywidualnego informowania wszystkich zainteresowanych o zmieniającej się dostępności miejsc.

Liczy się wiek dziecka w dniu rozpoczęcia Festiwalu, dlatego też prosimy o podanie pełnej daty urodzenia podczas zapisów. Przykładowo: w dniu 3. urodzin rozpoczyna się 4. rok życia, w dniu 7. urodzin – 8. rok życia, a 14. urodziny to początek 15. roku życia. 

W ośrodku nie ma możliwości wypożyczenia namiotu, wybierając opcję “Namiot” jako rodzaj noclegu, prosimy o zabranie swojego namiotu.

Prosimy o kontakt mailowy na adres wybranego turnusu: [email protected], [email protected], [email protected]
Ze względu na ogromne zainteresowanie, zmiany mogą jednak okazać się niemożliwe.

Weź ze sobą notatnik i długopis- przydadzą się podczas warsztatów i prelekcji. Warto wziąć mały plecak, torbę lub nerkę. Zachęcamy do wzięcia kubków termicznych. Można zabrać karimatę do siedzenia. Reszta zależy od sposobu spędzania wolnego czasu. Okolica jest przepiękna. Warto wziąć sportowy strój, ręcznik kąpielowy, a może nawet i rower. 

Każdy dorosły uczestnik Festiwalu jest proszony o zapisanie się do jednej grupy warsztatowej. W zależności od wybranego tematu zajęcia będą odbywać się w pierwszym lub drugim bloku (obydwa bloki przed południem). Oprócz warsztatów na uczestników Festiwalu czekają także prelekcje, wspólna modlitwa i czas spędzony na przeróżnych aktywnościach. Warto zadbać też o przestrzeń na relacje i odpoczynek 🙂

Tak, dla osób, które nocują pod namiotami będą dostępne prysznice oraz sanitariaty w budynku w lesie. Będą również przenośne prysznice i toi toi. Oczywiście będzie też można korzystać z ogólnie dostępnych sanitariatów w Wiatrakach. 

Zarówno namiot, jak i domek glampingowy nie mają swoich własnych łazienek. Na terenie ośrodka dostępne będą sanitariaty (toalety oraz prysznice). 

 Tak, będzie dostępny termos cateringowy z gorącą wodą oraz kawa i herbata. Zachęcamy do zabrania termicznych kubków lub własnych małych termosów.

Zapewniamy kolację w dniu rozpoczęcia Festiwalu oraz śniadanie w ostatnim dniu. W trakcie festiwalu każdego dnia zapewniamy śniadanie, obiad i kolację.

Nie ma takiej możliwości, gdyż w ośrodku zarezerwowane są miejsca z pełnym pakietem, bez opcji zmiany zakresu usług.

 Niestety, ośrodek nie oferuje diety bezglutenowej. Do wyboru jest wyłącznie dieta zwykła lub wegetariańska.

Nie ma takiej możliwości. Prosze wziąć pod uwagę, że plan Festiwalu Głębi jest wypełniony i większą część dnia będziecie poza pokojem, domkiem lub namiotem.  

Niestety w ośrodku Wiatraki nie można wypożyczyć tego typu pojazdów. Opcja nocleg w kamperze lub w przyczepie kempingowej przeznaczona jest dla osób, które posiadają (lub wypożyczyły we własnym zakresie) odpowiednie wyposażenie.

Tak, kawiarenka Ośrodka Wiatraki będzie otwarta każdego dnia w wyznaczonych godzinach.

Nie, Wiatraki nie posiadają siłowni. Jest natomiast kort tenisowy oraz miejsce do grania w piłkę nożną.

W każdym pokoju oraz domku znajduje się czajnik. W pokojach w ośrodku nie ma lodówek czy mikrofalówek. W domkach znajdują się lodówki.

 Tak, ośrodek Wiatraki zapewnia możliwość wypożyczenia kajaków i łódek w wyznaczonych godzinach

Sklepy dostępne są w odległości kilkunastu kilometrów, zatem jeśli ktoś musi sięgnąć po kostkę ulubionej czekolady do kawy lub mieć pod ręką preferowany napój – zachęcamy do wzięcia zapasów.

Jeśli nocujesz w Leśnym Azylu w pierwszej kolejności przyjedź proszę do ośrodka Wiatraki, by się oficjalnie zarejestrować i otrzymać opaskę festiwalową uprawniającą do posiłków.

Pamiętaj proszę, że wszystkie posiłki oraz wydarzenia odbywają się w Wiatrakach. 

Opieka nad dziećmi zapewniona będzie wyłącznie w trakcie trwania warsztatów (każdy warsztat trwa 2h i odbywa się w jednym z dwóch bloków między śniadaniem a obiadem). Pod opiekę przyjmowane będą dzieci od 3. roku życia. Zapewniamy opiekę nad dzieckiem tylko podczas bloku warsztatowego, na który zapisani są rodzice.

Nie będzie zorganizowanego transportu busem. Dojazd będzie we własnym zakresie. Proponujemy porozmawiać z osobami mieszkającymi w tym samym ośrodku w celu wspólnego podróżowania do Wiatraków. Odległość dzieląca oba ośrodki to 1,3 km.

Jako organizatorzy, nie jesteśmy w stanie zapewnić transportu z Olsztynka w innych dniach niż oficjalny dzień przyjazdu. Prosimy o zorganizowanie sobie we własnym zakresie transportu z Olsztynka do Wiatraków. Można skorzystać z grupy na Facebooku (dostępna tylko dla uczestników).

Środek lasu i otoczenie naturalne skutkuje słabym zasięgiem. Uprzedź bliskich, aby spali spokojnie jeśli nie będą się mogli do Ciebie od razu dodzwonić. W Wiatrakach w niektórych miejscach można złapać wifi, ale łącze bywa niestabilne i zawodne.

 Każdy z nas samodzielnie wyposaża się w leki pierwszej pomocy oraz te, które są nam niezbędne. Na miejscu będziemy dysponować podstawowymi apteczkami typu samochodowego. Pamiętaj proszę, zwłaszcza dla dzieci, o środkach na komary i kleszcze!
Jeżeli czegoś zapomnisz albo zdarzy się sytuacja niespodziewana – najbliższe apteki są w odległości 13-19 km – nie martw się – pomożemy!

Niestety ośrodek Wiatraki nie jest przystosowany do ugoszczenia osób ze znaczną niepełnosprawnością ruchową. W ośrodku nie ma windy ani specjalnie przystosowanych łazienek i toalet. Dodatkowo, warsztaty i prelekcje odbywać się będą w różnych, oddalonych od siebie lokalizacjach.
Prosimy o kontakt z organizatorami w celu uzyskania odpowiedzi na szczegółowe pytania.

Pomimo późniejszego przyjazdu/wcześniejszego wyjazdu, cena pozostanie taka sama. Ośrodek został zarezerwowany na pełny tydzień i jako organizatorzy ponosimy za każdego uczestnika pełny koszt. Nie możemy zmniejszyć ceny proporcjonalnie. 

Hotelowy bar nie będzie sprzedawał napojów alkoholowych.

Tak, w ośrodku Wiatraki do dyspozycji gości dostępna jest pralka. Proszę zabrać własny proszek lub płyn do prania.

Wędkowanie w jeziorze Maróz Wielki, nad którym położony jest ośrodek Wiatraki, jest legalne po wykupieniu zezwolenia. Zakupić je można w Gospodarstwie Rybnym Szwaderki https://szwaderki.pl/

Na każdym turnusie będzie możliwość udziału w warsztacie przygotowanym specjalnie dla młodzieży. Więcej szczegółów w opisie warsztatu na stronie każdego z turnusów.

nasza fotorelacja z 2024 roku

Festiwal Głębi 2024
« of 49 »

Tak było w 2023!

nasza fotorelacja z 2022

Pierwsza edycja Festiwalu Głębi odbyła się w 2022r. 
Zobacz, jak wyglądały początki tego wyjątkowego wydarzenia! 

« of 49 »