Aleksandra Salej

  • II TURNUS
  • Ciało
  • Prowadzi: Jestem- warsztaty pracy z ciałem

Aleksandra Salej

Nauczyciel tańca, improwizacji i świadomości ruchu, tancerka, choreograf, instruktor pilates.

Ukończyła międzynarodowy program taneczny Art Factory International w Bolonii (Włochy). Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej - specjalność Tancerz Choreoterapeuta. Ukończyła kurs pilates u Grety Polańskiej-Moidinis.

Zawodowo związana z Olsztyńskim Teatrem Tańca, tańcząc w spektaklach takich jak: Poruszony las (chor. Anna Rubirola), Nienasycenie (chor. Antonella Boccadamo), Nie-uprzejmość w operze (chor. Katarzyna Grabińska, reż. Agnieszka Kołodyńska), Pan Kejk (chor. Katarzyna Grabińska), NOWA ZIEMIA, SIKSIKA/Real People (chor. Anny Marii Krysiak), MOA (chor. Małgorzata Mielech), Un-becoming (chor. Maciej Kuźmiński). Współtwórca produkcji Olsztyńskiego Teatru Tańca - serial OTT/m2. Stworzyła autorski cykl warsztatów online „Zintegruj się!” na bazie obrazów mentalnych. Choreograf i reżyser spektaklu ,,Jestem" wystawianego w ramach projektu „MŁODY TEATR TAŃCA” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie oraz podczas Festiwalu Sfera Ruchu Toruń. Choreograf i reżyser w projekcie „Seniorzy w teatrze tańca”, gdzie wraz z Anną Janczarek współtworzyła spektakl Mapa twarzy. Zatańczyła w operze ,,Jaś i Małgosia" oraz spektaklu taneczno-muzycznym ,,Dziadek do orzechów". Brała udział w rezydencji we współpracy z Mirela de Querol, Cecilia Colarcai, Anna Rubirola w Barcelonie-realizacja spektaklu ,,I see spider". W ramach ministerialnego programu „Przestrzenie sztuki” podczas laboratoriów choreograficznych w Łodzi realizowała wraz z Magdaleną Widłak projekt „Dzikość”. Swoją wiedzę rozwija, biorąc udział w licznych warsztatach i festiwalach w Polsce i za granicą.

Prowadzi regularne zajęcia WSPÓŁCZESNY OPEN, tworząc przestrzeń dla tańca i świadomej pracy z ciałem, w której podstawą jest ruch organiczny. Uwielbia ruch, a przede wszystkim jego prostotę i głębię. Swoją wiedzą i pasją dzieli się, prowadząc warsztaty dla młodzieży i dorosłych.